बिजुली जाँदा एक हजार उडान अवरुद्ध

 335 पटक हेरिएको


अमेरिकाको एटलान्टास्थित हार्ट्सफिल्ड ज्याकसन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा आइतवार विद्युत आपूर्ति कटेपछि विमानस्थल आशिंक रुपमा बन्द भएको छ। विश्वकै सबैभन्दा व्यस्त उक्त विमानस्थलले दैनिक झण्डै अढाई लाख यात्रु र करिब २५ सय उडानहरु व्यवस्थापन गर्ने गर्छ।बिजुली गएपछि यात्रुहरु अन्धकारमा नै टर्मिनलमा बस्न बाध्य भएका थिए र उड्न ठिक्क परेका विमानहरु रोकिएका थिए।विमानस्थलमा विद्युत आपूर्ति शुरु भएको छ तर एक हजार भन्दा बढी उडानहरु रद्द भएका छन्।

सोमवार थप सयौं उडानहरु रद्द हुनसक्ने बताइएको छ।विमानस्थलमा अवतरणका लागि पूर्व निर्धारित कैयौँ उडानहरु अन्यत्रै प्रस्थान गरेका थिए।
कतिपय त्यस्ता विमान बहिर्गमनका लागि तोकिएको विमानस्थलमा अवतरण गरेका थिए।

विमानस्थलले १० घण्टा भन्दा बढी विद्युत आपूर्ति कटौति भएको पुष्टि गरेको छ। भूमिगत विद्युत केन्द्रमा भएको आगलागीले गर्दा विद्युत आपूर्ति बन्द भएको सो विमानस्थलमा विद्युत आपूर्ति सेवा उपलब्ध गराइरहेको कम्पनी जोर्जिया पावरले जनाएको छ।

तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार