चितवनमा समुदायसँग मिलेर अभियान चलाउँदै ट्राफिक प्रहरी


रत्ननगर । चालक होस् या बटुवा, बढी दुर्घटना दुबै पक्षको लापरबाहीका कारण हुने गरेको प्रहरीको तथ्यांकले देखाएकाले चितवन जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालयले समुदायसँग मिलेर ट्राफिक व्यवस्थापन शुरु गरेको छ ।

समुदायसँग मिलेर ‘महिनामा एक दिन ट्राफिक व्यवस्थापनलाई’ भन्ने अभियान थालिएको जिल्ला ट्राफिक प्रहरी प्रमुख तथा प्रहरी निरीक्षक सन्तोष पन्तले जानकारी दिए ।

समुदायलाई दैनिकरुपमा सहभागी गराउन पाए सचेतना बढ्न सक्छ भन्ने उद्देश्यले यो कार्यक्रम शुरु गरिएको उनले बताए । उक्त अभियानमा हरेक दिन एउटा संस्थालाई सहभागी गराइन्छ । यसरी महिनाको ३० दिन नै फरक फरक संघसंस्थासँग मिलेर प्रहरीले ट्राफिक सचेतना कार्यक्रम चलाउँदै आएको र आज बिहान नेपालमैत्री समाजसँग मिलेर ट्राफिक सचेतना कार्यक्रम गरिएको हो ।

‘दुर्घटनालाई लगाउँ ताला’, ‘जप्दै हिँडौँ सुरक्षाको माला’, ‘मापसे गरेर सवारी साधन नचलाऔँ’, ‘हर्न नबजाऔँ’, ‘ध्वनि प्रदूषणबाट बचौँ र बचाऔँ’, ‘कम गति जीवन रक्षा’लगायतका नारासहित भरतपुरको नहरचोकमा आज बिहान उक्त सचेतना कार्यक्रम भएको थियो ।

समाजका अध्यक्ष वीरेन्द्र पौडेलले सवारी नियमको पालनका लागि जनचेतना दिन प्रहरीसँग मिलेर कार्यक्रम गर्ने गरिएको बताए ।

यसअघि मंगलबार ट्राफिक प्रहरीले बेटर चितवन नामको संस्थासँग मिलेर सचेतना कार्यक्रम गरेको थियो भने भोलि पारिजात महिला समूहसँग मिलेर सो कार्यक्रम गरिने भएको छ ।

“अरुका लागि महिनामा एकदिन, हामी प्रहरीका लागि ३६५ दिन नै ट्राफिक सचेतनाका लागि हो, प्रहरी निरीक्षक पन्तले भने ।” उक्त कार्यक्रम वे ग्रुप, लायन्स, रोट्राक्ट, रोटरी क्लब, सामर्थ नेपाल, आमा समूह, महिला समूहलगायत संघसंस्थाको सहकार्यमा दैनिकरुपमा हुने गरेको छ ।

ट्राफिक प्रहरीका अनुसार चितवनमा नियमित सचेतनामूलक कार्यक्रम भइरहेको भए पनि नियम उल्लंघन र कारबाहीको क्रम भने न्यूनीकरण हुन सकेको छैन । मासिकरुपमा करिब पाँच हजार सवारी साधनलाई कारबाही हुने गरेको र त्यसबाट रु २५ देखि ३० लाख राजश्व संकलन हुने गरेको उनले बताए ।

प्रहरी निरीक्षक पन्तका अनुसार चालू आवको अहिलेसम्म नियम उल्लंघन गर्ने सवारी साधनलाई गरिएको कारबाहीबाट कूल रु एक करोड १३ लाख राजश्व संकलन भइसकेको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार